طراحی سازه های فولادی به روش حدی(LRFD)

برخی از ویژگی ها

این کتاب برمبنای ویرایش 92 مبحث 10 با بیش از 80 مثال کاربردی است.

به علت ارتباط تنگاتنگ ساختمان سازی با جان ومال مردم، حکومت ها بر آن شدند تا با تدوین قوانین و دستورالعمل هایی سازندگان را به رعایت حداقل موضوعات ایمنی در حین ساخت و بهره برداری بنمایند.

ناموجود
درصورت موجود نبودن این کتاب با شماره تلفن 4-22638713 تماس بگیرید.این کتاب برمبنای ویرایش 92 مبحث 10 با بیش از 80 مثال کاربردی است.

به علت ارتباط تنگاتنگ ساختمان سازی با جان ومال مردم، حکومت ها بر آن شدند تا با تدوین قوانین و دستورالعمل هایی سازندگان را به رعایت حداقل موضوعات ایمنی در حین ساخت و بهره برداری بنمایند. در کشور ما نیز آیین نامه هایی در این زمینه تدوین شده است. عمده ترین آیین نامه ای که در این زمینه در کشور ما موجود است، مبحث دهم مقررات ملی ساختمان است. این آیین نامه یکی از مباحث بیست و یک گانه ای است که مقررات ملی ساختمان نامیده می شود و اجرای آن در کلیه ساخت و سازها در سطح کشور ایران اجباری است. این آیین نامه در زمانهای مختلف به دلیل نیازهای روز و تغییراتی که در آیین نامه های معتبر دنیا از جمله آیین نامه فولاد آمریکا(AISC) ایجاد شده بود، دچار تغییراتی شده است. در سال 1387 ویرایش جدیدی از مبحث 10 ارائه گردید که در آن روش طراحی تنش مجاز و روش حدی(LRFD) بطور همزمان ارائه شده بود، در سال 1392 ویرایش نهایی مبحث 10 ارائه شد که در آن روش طراحی تنش مجاز آورده نشده و روش طراحی حدی (LRFD) به عنوان روش نهایی و قابل قبول طراحی سازه های فولادی ارائه گردید.

همچنین در این نسخه از آیین نامه، روش حدی نسبت به ویرایش قبل(1387) تغییرات قابل ملاحظه ای داشته و به طورکلی تطابق بسیار زیادی به آیین نامه AISC2010 داشته است. این تغییرات باعث گردیده در حال حاضر مرجع کاربردی و جامعی برای این درس وجود نداشته باشد لذا بر آن شدیم تا مرجعی نسبتا کامل به همراه مثالهای کاربردی از تمامی فصول آیین نامه در قالب 3 جلد جهت استفاده دانشجویان و مهندسین عزیز کشور ارائه نماییم.

مشخصات کتاب

نویسنده میلادشعبانیان-احمدرضا جعفری
ناشر تهران: فدک ایساتیس
سال چاپ 1395
نوبت چاپ اول
شابک 978-600-160-237-5